kredki BambinoKiedy nasze dziecko wyrusza do szkoły zwykle jego największym zainteresowaniem jest szkolna wyprawka. Powinna być ona nie tylko praktyczna, ale również zachęcać do samodzielnej i rzetelnej pracy ucznia. Co powinno się znajdować w piórniku każdego pierwszoklasisty, kiedy szkoła sama nie narzuca listy przyborów?

Przybory do pisania – jakie oraz ile?

Powinno to być przede wszystkim kilka ołówków, które nie łamią się i wygodnie się nimi pisze. Optymalne są HB oraz 2B. W komplecie do ołówków powinniśmy kupić również temperówkę oraz dobrej jakości gumkę do mazania. W pierwszej klasie przydadzą się już długopisy, najlepiej po 2 czarne i niebieskie.

Przybory plastyczne – co wybrać?

Choć przybory plastyczne przynosi się do szkoły okazjonalnie, na lekcje poświęcone malowaniu, warto by w piórniku dziecka pojawiło się kilka z nich do podkreślania tematów, czy rysowania szlaczków. Mogą to być np. kredki Bambino w kilku podstawowych odcieniach lub kolorowe cienkopisy i flamastry.

Prócz wymienionych przyborów, mogą przydać się również podstawowe przybory matematyczne, takie jak linijka. Warto zakupić również klej, nożyczki i taśmę klejącą.

Gdzie kupić przybory?

W przypadku, kiedy rodzic chce zakupić przybory z określonym motywem, np. ulubionej bajki, najlepszym wyjściem będzie sklep online w całości poświęcony artykułom szkolnym i papierniczym.