kredki akwarelowe

Początkujący artyści często próbują różnorodnych technik malarskich, poszukując tej jednej właściwej, która będzie pasować do jej stylu. Nierzadko wybierają oni kredki akwarelowe, które są łatwiejsze w użyciu od farb, a dają jednocześnie dość zbliżony efekt.

Jak używać kredek akwarelowych?

Kredki wodne są dość proste w użyciu, co odróżnia je od farb akwarelowych, które wymagają jednak pewnych umiejętności i doświadczenia. Wystarczy nałożyć kredkę na papier (podobnie jak zwykłą kredkę ołówkową), a potem zwilżyć za pomocą pędzelka.Należy pamiętać tylko o tym, aby jednocześnie moczyć tylko jeden kolor, tak aby uniknąć ich mieszania. Innym sposobem korzystania z kredek akwarelowych jest nabieranie pigmentu na pędzel i malowanie nim jak tradycyjną farbą. Bez przeszkód można ich używać tak jak zwykłych kredek.

Kredki dla artystów

Ze względu na swoje właściwości, kredki wodne (https://szkolnezakupy.pl/Artykuly-szkolne/Wyposazenie-ucznia/kredki/kredki-akwarelowe)vsą idealne dla początkujących artystów. Łatwo się ich używa, a intensywny pigment sprzyja również ich tradycyjnymi stosowaniu. Zaletą jest również niska cena, dzięki której wielu artystów testujących różne techniki malarskie sięga właśnie po tego typu kredki. Oprócz nich, są one popularne również wśród dzieci. Warto zaznaczyć, że używanie kredek wodnych nie jest powodem do wstydu – korzystają z nich nie tylko osoby początkujące.