ołówkowe kredkiDzieciństwo to czas, kiedy istnieje wzmożona potrzeba dania upustu własnym talentom artystycznym. Mały człowiek dokłada wszelkich starań, aby móc być zauważonym przez otoczenie, zaś aktywność muzyczna, wokalna czy manualna staje się świetnym narzędziem do realizacji takiego celu. Stąd też częsta prośba: „Mamo, kup mi kredki!”. Mądry rodzic wsłucha się dokładnie w potrzeby swojego malucha i wyjdzie naprzeciw jego oczekiwaniom w tym względzie.

Zielone światło dla zainteresowań

Niektórzy rodzice mogą sobie zadawać pytanie: dlaczego warto wspierać zainteresowanie pociechy światem kredek i flamastrów? Odpowiedź jest prosta – używanie tych przyborów jednocześnie pobudza kreatywność i uczy sprawności manualnej. Dzieci, które szybciej zaczynają rysować (i robią to z przyjemnością) z reguły łatwiej odnajdują się potem w realiach szkolnych, osiągając lepsze wyniki edukacyjne.

Co jednak wybrać: kredki świecowe, kredki ołówkowe, a może akwarelowe? Na początku warto zakupić jeden zestaw każdego typu i sprawdzić, który rodzaj najbardziej przypadnie latorośli do gustu. Kredki są generalnie dość tanie, nie należy się zatem obawiać nadszarpnięcia domowego budżetu. Jeśli opiekun nie ma czasu wybrać się z dzieckiem do sklepu, bez problemu można zamówić świecowe czy ołówkowe kredki ze sklepu online – raczej nie okażą się droższe, a Internet zaskakuje różnorodnością wyboru.